کاربرد مگنت تراپی

مغناطیس درمانی که با نام درمان با میدان مغناطیسی و یا بیوانرژی درمانی نیز شناخته می‌شود، نوعی درمان جایگزین است که در آن مگنت‌هایی با اندازه‌ها و شدت‌های مختلف جهت تسکین درد و درمان بیماری بر روی بدن بیمار قرار می‌گیرند. مگنت‌های فلزی نازک به صورت تکی و یا گروهی به بدن اتصال داده می‌شوند. این مگنت‌ها را می‌توان به عنوان دستبند یا گردنبند استفاده کرد، توسط دکمه‌هایی در محل مورد نظر قرار داد و یا در نوارها و یا کمربندهایی به دور مچ، آرنج، زانو، قوزک پا، انگشت، کمر و یا پایین تنه  قرار داد. همچنین این مگنت‌ها به صورت کفی‌های مغناطیسی، پتو و پدهای خواب در دسترس است. این مگنت‌ها ممکن است بسته به شرایط بیمار و پزشک معالج از فقط چند دقیقه تا چند هفته مورد استفاده قرار گیرند.

مغناطیس درمانی چیست؟


مگنت تراپی (مغناطیس درمانی) نوعی انرژی درمانی است که در آن از مگنت یا میدان مغناطیسی جهت بهبودی و سلامت بیمار استفاده می‌شود. در اینجا راجع به یک آهنربای قدیمی صحبت نمی‌شود. آهنربا یا بیومغناطیسی که در اینجا استفاده می‌شود صرفا جهت اهداف درمانی بدنی و ذهنی ساخته می‌شود. افزایش میدان انرژی طبیعی بدن منجر به تسریع در سوخت و ساز بدن و افزایش گردش خون شده و بنابراین مقدار اکسیژن رسانی به سلول را افزایش می‌دهد. این روش درمانی طبیعی برای از بین بردن استرس، سردرد، درد، تسریع روند بهبودی و کند کردن فرآیند بیماری‌هایی نظیر سرطان و عفونت استفاده می‌شود.

مغناطیس چگونه به روند درمان کمک می‌کند؟


مغناطیس چگونه به روند درمان کمک می کندزخم‌ها و نواحی دردناک بدن ناشی از کمبود اکسیژن، کمبود PH و گردش خون ضعیف است. تصور بر این است که مغناطیس درمانی به نرمال سازی جریان یون کلسیم در بدن کمک می‌کند که فرایند جذب یون‌های کلسیم را جهت بهبود شکستگی استخوان یا حذف توده‌های کلسیم در مفاصل دارای آرتروزهای دردناک کنترل می‌کند.  نسبت اسید/قلیایی [pH] مایعات بدن را می‌توان توسط میدان‌های مغناطیسی تغییر داد. میدان‌ها‌ی مغناطیسی با فرکانس‌های پایین‌ با تغییر فعالیت‌های آنزیمی و فرایندهای بیوشیمیایی باعث‌ تسکین درد، کاهش التهاب و کبودی می‌شود و میدان‌های مغناطیسی با فرکانس‌های بالاتر با نرم کردن عروق خونی امکان افزایش جریان خون را برای تقویت توانایی‌های طبیعی بدن جهت بهبود بیماری فراهم می‌آورد. یک میدان مغناطیسی منفی برای نرمال سازی عملکرد مختل شده سوخت و ساز بدن که باعث ایجاد شرایطی مانند التهاب و زوال سلول می‌شود، استفاده می‌شود. ثابت شده که میدان‌های مغناطیسی که به طور مستقیم در بالای سر فرد قرار داده می‌شوند اثر آرام بخشی دارند.

کاربرد مگنت تراپی چیست؟


بیومغناطیس برای از بین بردن درد در شرایطی مانند آرتروز، آماس کیسه‌های مفصلی، روماتیسم، ورم زانو، گردن درد و درد در شانه، درد در پشت و دیگر مشکلات مربوط به کمر و پشت بدن، سردردها شامل میگرن، کشیدگی و رگ به رگ شدن عضله، سندرم تونل کارپال فیبرومیالژیا و امثال آن به کار می‌رود. مگنت تراپی بعد از عمل جراحی برای تسریع در بهبود زخم‌های جراحی استفاده می‌شود. این درمان جایگزین باعث تولید اندورفین طبیعی بدن می‌شود و باعث تسکین درد می‌شود.

تسکین طبیعی درد

تسکین طبیعی درد

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که مغناطیس با تحریک کانال‌های یون که باعث کاهش یا مسدود شدن سیگنال‌های عصبی درد می‌شوند، موجب تسکین درد می‌شود. دلیل این فرآیند ارتباط بین مغناطیس و یون است.  یون‌ها مواد الکتروشیمیایی با بار الکتریکی منفی یا مثبت هستند. حرکت یون‌ها درون دالان‌های سلولی (کانال‌های یون) باعث کنترل سیگنال‌های عصبی درد بدن، انقباض ماهیچه‌ها و فرآیندهای بی‌شمار دیگری می‌شود. می‌توان کانال‌های یون را به صورت شیمیایی، استفاده از دارو، به صورت دستی، با تحریک الکتریکی و طبیعتا با استفاده از مغناطیس کنترل کرد. مغناطیس مزایای قابل توجهی دارد. این روش مطمئن، غیر تهاجمی، پایدارو بدون عوارض جانبی بوده و می‌تواند به صورت مکرر مورد استفاده قرار بگیرند. اگر مگنت‌های قوی و با کیفیت به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، در بیش از 90% موارد در تسکین طبیعی درد موثر خواهند بود.

مگنت تراپی باعث کاهش تورم می‌شود

مغناطیس درمانی باعث کاهش تورم می‌شود

مغناطیس ممکن است به زودی جایگزین بسته یخ‌های فشرده به عنوان یه روش بهینه درمان برای رگ به رگ شدن‌های معمولی، ضرب دیدگی و کوفتگی خواهد شد. محققان دریافته‌اند که با قرار دادن مگنت‌های قوی نزدیک به رگ‌های خونی موش، می‌توان باعث انعطاف رگ‌های خونی و افزایش جریان خون شد. تیم تحقیقاتی سپس التهاب بافت را در چنگال موش‌ها شبیه سازی کردند و دریافتند که اعمال فوری میدان مغناطیسی به محل آسیب دیدگی، منجر به کاهش قابل توجه تورم می‌شود. وقتی تورم کاهش می‌یابد، جراحت سریع‌تر بهبود می‌یابد و بیمار درد کمتری را تجربه می‌کند. قابلیت کاهش تورم، دستاوردی است که می‌تواند در مسائل معمولی سلامت فردی که مربوط به مشکلات مفصلی مانند آرتروز و فیبرمیالژی است قابل استفاده است.

بهبود بیماری بعد از آسیب دیدگی یا بعد از جراحی

بهبود بیماری بعد از آسیب دیدگی یا بعد از جراحی

بعد از آسیب دیدگی یا انجام عمل جراحی، معمولی‌ترین توصیه استفاده از یخ و گرما است. یخ و گرما باعث تسکین درد شده و با کنترل جریان خون باعث بهبود ناحیه آسیب دیده می‌شوند. این روش‌های سنتی در عین موثر بودن نیازمند زمان زیادی برای نفوذ سرما یا گرما بر ماهیچه و اثرگذاری بر آن هستند. علاوه بر آن در این روش هم برای یخ و هم برای گرما نیازمند توقف در عمل درمانی هستیم که این خود باعث افزایش احتمال بازگشت تورم می‌شود. مگنت تراپی همان مزایای یخ و گرما را بدون هیچ ضرری دارد. تحقیقات ثابت کرده است که مغناطیس‌های قوی می‌توانند باعث کاهش تورم و کوفتگی، کاهش درد و افزایش زمان بهبودی زخم‌های ناشی از جراحی شوند. در یک پژوهش، پزشکان تاثیرات مغناطیس درمانی را پس از عمل جراحی پلاستیک بر روی یک بیمار بررسی کردند. یافته‌های آنها نمونه‌های واضحی از برتری‌هایی بود که افرادی که با مغناطیس درمان‌ می‌شوند داشتند. طبق گزارش آنها در افرادی که با مغناطیس درمان می‌شوند تسکین درد، بروز رنگ پریدگی کمتر و ورم کمتر اتفاق می‌افتد. قابلیت مغناطیس‌ها در زمان شروع درمان باعث بروز فوری اثرات آن‌ها می‌شود.

مگنت تراپی و سرطان


مغناطیس درمانی و سرطان

اولین چیزی که می‌توان گفت این است که مگنت تراپی قادر به کشتن سلول‌های سرطانی و بهبود بسیاری از مشکلات مزمن سلامتی فرد است. مغناطیس‌ها می‌تواند در به دام انداختن و کشتن سلول ‌های سرطانی در حیوانات و همچنین در درمان ناباروری و بیماری‌های مرتبط با پیری استفاده شوند. میدان‌های مغناطیسی منفی تاثیر مثبتی بر اندام‌های زنده دارند، در حالی که میدان‌های مغناطیسی مثبت دارای آثار مخرب هستند. درمان مغناطیسی توانایی فعال کردن یک گیرنده (مادگی) در سلول را دارد که باعث نابودی سلول‌ها می‌شود. این کشف ممکن است تاثیر عمیقی بر درمان سرطان داشته باشد.

فواید مگنت تراپی چیست؟


فواید مغناطیس درمانی چیست؟

این روش درمان هولیسمی قبل از احساس درد باعث تقویت روحیه جسمی، روحی، احساسی و معنوی می‌شود. این درمان همچنین می‌تواند در برخی از علائم و مشکلات سلامت مانند دیابت، افسردگی، بی خوابی و سندرم خستگی مزمن (CFS) مفید باشد. این درمان طبیعی تنها برای بروز علائم مفید نیست، از این درمان می‌توان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز استفاده کرد. مگنت تراپی همچنین باعث محافظت EMF از اثرات بد تابش‌های الکترومغناطیسی می‌شود.

سوالات رایج در مورد مگنت تراپی


“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست